Invulinstructie: wie beantwoorden de vragen in de enquête?
De enquêtes zijn gericht aan richtlijnverzekeraars, dus verzekeraars die vallen onder de reikwijdte van de Solvency II richtlijn. Als uw verzekeraar geen richtlijnverzekeraar is (zoals verzekeraars die vallen onder het Solvency II Basic regime of zijn vrijgesteld), is deze enquête voor u niet van toepassing.
De enquête bestaat uit vijf delen omdat aan vijf verschillende sleutelfunctionarissen vragen worden voorgelegd. Ieder deel heeft een afzonderlijke toegangslink. De enquêtedelen zijn:
- Algemeen deel; 2. Risk Management deel; 3. Compliance deel; 4. Actuarieel deel; 5. Interne audit deel.
Door het opknippen van de enquête is het mogelijk om vragen te stellen aan de verschillende sleutelfunctionarissen en kost het deelnemers afzonderlijk minder tijd om de vragen te beantwoorden. Wel vraagt het beantwoorden door vijf personen enige interne coördinatie. We leggen dit hieronder uit:
- Deel Algemeen: te beantwoorden door de C(F)RO of een bestuurslid die eindverantwoordelijk is voor de controlerende 2e-lijns sleutelfuncties (risk, compliance, actuarieel).
- De afzonderlijke delen 2 t/m 5 gaan over: 2. Risk Management; 3. Compliance; 4. Actuarieel; 5. Interne Audit. De respectievelijke sleutelfunctiehouders (SFH) vullen deze in. Dus de personen die hiërarchisch verantwoordelijk zijn voor deze vier controlerende sleutelfuncties. Bij een (grotere) verzekeringsrichtlijngroep is dat vaak een directeur of hoofd van de betreffende sleutelfunctie van de tot deze groep behorende Nederlandse richtlijnverzekeraar(s).
- Besteden jullie de 2e-lijns sleutelfuncties (compliance, risk, actuarieel) extern uit? Dan vragen wij de persoon die de eindverantwoordelijkheid voor deze uitbestede sleutelfunctie heeft (meestal een directielid van de verzekeraar of C(F)RO), om de vragen te beantwoorden alsof hij of zij de sleutelfunctiehouder voor de betreffende uitbestede sleutelfuncties is. Bij uitbesteding van de interne auditfunctie verzoeken wij de CEO (voorzitter van het bestuur/directie) om de vragen als zijnde sleutelfunctiehouder interne audit te beantwoorden.
Bent u sleutelfunctiehouder (SFH) van meer dan één sleutelfunctie?
Beantwoord dan de relevante delen van de enquête voor en vanuit het perspectief van de verschillende afzonderlijke sleutelfuncties waar u de sleutelfunctiehouder van bent.