9 november 2026
Voor leden van het Verbond en andere geïnteresseerden
Update AI Act
De AI Act blijft volop in ontwikkeling. Hoewel de verplichtingen voor hoog-risico AI-systemen zijn uitgesteld tot 2 december 2027, gelden andere verplichtingen al wel. Denk bijvoorbeeld aan transparantieverplichtingen voor organisaties die bepaalde AI-toepassingen inzetten. Juist daarom is het belangrijk om nu al inzicht te hebben in wat de AI Act voor jouw organisatie betekent. In deze masterclass bespreken we de meest actuele ontwikkelingen en wat deze betekenen voor verzekeraars in de praktijk.
Op 1 augustus 2024 is de Europese AI Act van kracht geworden. De belangrijkste verplichtingen uit deze wet voor verzekeraars zien op zorg- en levensverzekeraars die AI inzetten voor premieberekeningen of risk assessment. Voor hen komen er aanvullende verplichtingen inzake onder andere risicomanagement en datakwaliteit, als zij AI inzetten voor premieberekeningen of risk assessment. Schadeverzekeraars krijgen vooral van doen met transparantieverplichtingen op het moment dat zij Generatieve AI inzetten.
Hoe pak je dit in de praktijk aan? Welke verplichtingen gelden nu al voor verzekeraars? Welke verplichtingen komen er later aan voor hoog-risico AI-systemen? Welke verplichtingen zijn er voor partijen die General Purpose AI-systemen, zoals voorgetrainde taalmodellen, inzetten? Welke verantwoordelijkheid heeft een verzekeraar en welke ligt er bij de aanbieder? En waar let je op als je met dit soort partijen in zee gaat?
In deze masterclass nemen experts vanuit Considerati en Deeploy je mee in de AI Act. En hoe je als verzekeraar kunt voldoen aan de verplichtingen die daaruit voortvloeien, zowel nu als in de komende jaren.
Zorg dat je weet wat je moet doen en schrijf je snel in!
Deze masterclass is bedoeld voor managers en professionals die betrokken zijn bij of verantwoordelijk zijn voor de ontwikkeling en implementatie van AI compliance & governance-strategieën. Met name relevant voor de volgende rollen en/of afdelingen:
Na afloop...
Gepland op:
- maandag 23 maart 2026 (vol)
- maandag 18 mei 2026 (vol)
- maandag 9 november 2026
Duur fysieke masterclass: 9.30 - 16.30 uur (inloop vanaf 9.00 uur)
Locatie: Verbond van Verzekeraars, Bordewijklaan 2 Den Haag
Tijdens deze masterclass worden de onderstaande onderwerpen behandeld.
Schermer is oprichter en partner van Considerati. Hij adviseert overheden en bedrijven over de juridische aspecten van AI en gegevensbescherming. Naast zijn werk bij Considerati is Bart hoogleraar privacy en cybercrime aan de Universiteit Leiden bij de faculteit der Rechtsgeleerdheid.
Van de Rakt is de oprichter van Deeploy, Enjins en Why Commit Capital, en heeft 25 jaar ervaring in de implementatie en adoptie van AI en Data Science als ondernemer, consultant en investeerder. Zijn missie: AI toepassen op een manier die praktische waarde toevoegt en vertrouwen inspireert. Zo wil hij impact creëren door werk leuker, effectiever en efficiënter te maken.
Voor medewerkers werkzaam bij een lid van het Verbond van Verzekeraars bedragen de deelnamekosten voor deze fysieke training: € 840,00 (excl. 0% BTW)
Voor overige geïnteresseerden bedragen de kosten: € 1.095,00 (excl. 0% BTW)
Meld je aan met jouw persoonlijke werkmailadres. Zo kunnen wij beoordelen welke kosten verbonden zijn aan jouw deelname.
Deze training draagt bij aan het actueel houden van relevante kennis en kunde over dit thema. Na afloop ontvang je een deelnamecertificaat. Dit certificaat kan onderdeel zijn van eigen maatschappijprogramma’s op het gebied van Permanent Actueel (PA).
Met het bewijs van deelname (PA-certificaat) kan je op de website van het NIVRE (onder Permanente Educatie) zien of aan deze bijeenkomst PE-punten zijn toegekend.
Deelnemers aan dit evenement vallen onder de Complianceregeling Mededinging van het Verbond en worden geacht zich te houden aan de geldende mededingingsregels en met de inhoud van de regeling bekend te zijn.
De Insurance Academy is onderdeel van het Verbond van Verzekeraars. Op de verwerking van persoonsgegevens die aan de Insurance Academy worden verstrekt is daarom de privacyverklaring van het Verbond van Verzekeraars van toepassing. Artikel 5 van die verklaring handelt specifiek over gegevens die worden verstrekt in het kader van deelname aan een activiteit of bijeenkomst van het Verbond (de Insurance Academy).