Skip to Content
Office Medewerkers HR Shutterstock 2230165209

maandag 1 december 2025

9.00-17.00 uur
Verbond van Verzekeraars, Bordewijklaan 2, Den Haag

Voor medewerkers van leden van het Verbond en andere geïnteresseerden

Prijs voor leden:
765
Prijs voor anderen:
995
Opleiding

Als AOV-professional wil je verantwoorde beslissingen nemen die je ook goed kunt uitleggen aan klanten, collega's of de media. Dat betekent dat je jouw keuzes juridisch én ethisch kan beargumenteren. Bijvoorbeeld bij complexe kwesties als de second opinion-procedure voor medische en arbeidskundige onderzoeken. Of bij onderzoek naar de schending van de mededelingsplicht.

In deze masterclass leer je hoe je juridisch zuiver én menselijk respectvol blijft. Waarom het vastleggen van wat je doet én waarom je het doet belangrijk is. En hoe het 3-fasenmodel voor morele besluitvorming je daarbij helpt. Want of je nu claimbehandelaar, acceptant, medisch adviseur of manager bent, je wilt verantwoorde beslissingen nemen zodat je stevig in je schoenen staat.

Kortom: een masterclass waarin juridisch vakmanschap en de morele verantwoordelijkheid samenkomt.

Voor wie

Deze masterclass is bedoeld voor medewerkers van verzekeraars die zich bezighouden met arbeidsongeschiktheidsverzekeringen die hun kennis van ethiek willen verdiepen. Vooral relevant voor:

  • Claimbehandelaars
  • Acceptanten
  • Medisch adviseurs
  • Managers

Let op: enige ervaring met AOV-claims is vereist om optimaal te profiteren van deze masterclass.

Dit levert het je op

✔ Je ontwikkelt meer morele sensitiviteit in je dagelijks werk
✔ Je leert juridische en ethische aspecten te onderscheiden
✔ Je krijgt inzicht in de normen en waarden van relevante gedragscodes
✔ Je ontdekt hoe jouw eigen normen en waarden je werk beïnvloeden
✔ Je raakt vertrouwd met het 3-fasenmodel voor morele besluitvorming

Laat zien dat jij niet alleen deskundig bent, maar ook ethisch sterk. Meld je aan en maak het verschil in je vak.

Deelnemer aan het woord

Je kunt deze video alleen afspelen als je onze marketingcookies accepteert.
Dat is niet onze keuze, maar het gevolg van wetgeving. Wij gaan uiteraard netjes met je gegevens om.

Datum en programma

Maandag 1 december 2025

Duur masterclass: 1 dag
Start:  9.00 (inloop vanaf 8.30 uur)
Einde: 17.00 uur

Programma

Je duikt in actuele AOV-casuïstiek en analyseert deze vanuit juridisch en ethisch perspectief. Vervolgens gebruik je jouw praktijkervaring, de gedragscodes én het 3-fasenmodel om tot weloverwogen besluiten te komen.

Voorbeelden:

  • De verzekerde die claimt, maar wél stiekem 1,5 dag per week werkt. Wat nu?
  • Iemand valt nét niet onder de dekking, maar je wilt toch helpen. Mag dat?
  • Wat zeggen polisvoorwaarden, wetgeving, gedragscodes én jouw eigen normen?

1. Ethiek en morele besluitvorming – Rob van Es
   🔹 Introductie basisbegrippen ethiek
   🔹 Ethiek als zorgvuldig proces

2. Claimbehandeling – Erik-Jan Wervelman
   🔹 Actualiteiten zoals second opinion, mededelingsplicht
   🔹 Relevante polisvoorwaarden
   🔹 Gedragscode Claimbehandeling 2020

3. Het 3-fasenmodel - Rob van Es
   🔹 Beeldvorming
   🔹 Oordeelsvorming
   🔹 Besluitvorming

4. Jouw eigen praktijkcase
   🔹 Werk je eigen AOV-casus uit
   🔹 Juridische en ethische analyse
   🔹 Bespreking in subgroepen
   🔹 Plenaire reflectie op inzichten

Docenten

Erik-Jan WervelmanMr. dr. Erik-Jan Wervelman is advocaat, verbonden aan Stadhouders Advocaten te Utrecht. Daarnaast is hij raadsheerplaatsvervanger bij het Gerechtshof te Den Bosch. Hij is gepromoveerd aan de Erasmus Universiteit Rotterdam op de particuliere arbeidsongeschiktheidsverzekering in 2004. Inmiddels ligt er een derde druk van De particuliere arbeidsongeschiktheidsverzekering (2016).

 

Rob van EsDr. Rob van Es is consultant in de morele besluitvorming van beleidsbepalers en professionals. Hij studeerde Wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit Groningen, promoveerde op Nyenrode en was ruim twintig jaar Universitair Docent in de organisatiefilosofie aan de UvA. Hij heeft ervaring in het adviseren en trainen bij verzekeraars, banken, gemeenten, ministeries en bij instellingen voor zorg, onderwijs en cultuur. Relevante publicaties: Professionele ethiek. Morele besluitvorming in organisaties en professies (tweede druk 2015) en Ethiek: emoties & argumenten (2021).

Beiden werkten mee aan de totstandkoming van de Gedragscode Behandeling Letselschade (GBL) 2016 en de Gedragscode van de Stichting Register Arbeidsdeskundigen (SRA), 2010. In 2018 heeft de Nederlandse Vereniging van Arbeidsdeskundigen (NVvA) aan Van Es en Wervelman de AD-Award toegekend vanwege hun bijzondere bijdrage op het terrein van ethiek en recht voor de beroepsgroep van arbeidsdeskundigen.

Kosten

Meld je aan met je persoonlijke werkmailadres. Zo kunnen wij beoordelen welke kosten verbonden zijn aan jouw deelname.

  • Werk je bij een lid van het Verbond van Verzekeraars, dan zijn de kosten van deelname € 765,- (excl. 0% btw), inclusief studiemateriaal en lunch.
  • voor andere geïnteresseerden zijn de deelnamekosten € 995,- (excl. 0% btw), inclusief studiemateriaal en lunch.

Voorwaarden

Op deze masterclass zijn de Algemene Voorwaarden van Dienstverlening Verbond BV van toepassing. Door inschrijving verklaar je je akkoord met de Algemene Voorwaarden van Dienstverlening Verbond BV.

  • Vanaf inschrijving geldt een bedenktermijn van 14 dagen.
  • De masterclass start bij minimaal 10 deelnemers. Wordt dit aantal niet bereikt? Dan plannen we een nieuwe datum.
  • Plaatsing geschiedt na beoordeling van de inschrijving door de Insurance Academy.
  • Facturatie van deze kosten geschiedt vanuit Dienstverlening Verbond BV.

Annulering en no-show

  • Annulering van de aanmelding is mogelijk tot 14 dagen na inschrijving. Bij latere annulering of no-show is het volledige deelnamegeld verschuldigd. Het is uiteraard wel mogelijk je door een collega te laten vervangen;
  • Annuleringen en vervangingen dienen per e-mail te worden doorgegeven aan het organisatiebureau van de Insurance Academy;
  • Door inschrijving verklaart de deelnemer zich akkoord met bovengenoemde voorwaarden.

Certificaat

Deze masterclass draagt bij aan het actueel houden van relevante kennis en kunde over dit thema. Na afloop ontvang je een deelnamecertificaat. Dit certificaat kan onderdeel zijn van eigen maatschappijprogramma’s op het gebied van Permanent Actueel (PA).

Overige informatie

  • Deze masterclass kent het niveau van een training.
  • Eventueel studiemateriaal wordt per mail toegestuurd.
  • Er gelden geen vrijstellingen voor deze opleiding.
  • Deze opleiding kent géén eindtoets of examen.
  • Enige ervaring met AOV-claims is vereist om optimaal te profiteren van deze masterclass.
  • Voertaal is Nederlands.
  • Het is ook mogelijk de masterclass in company af te nemen. Heb je hiervoor interesse? Neem dan contact met ons op.

Complianceregeling Mededinging

Deelnemers aan dit evenement vallen onder de Complianceregeling Mededinging van het Verbond en worden geacht zich te houden aan de geldende mededingingsregels en met de inhoud van de regeling bekend te zijn.

Privacyverklaring

De Insurance Academy is onderdeel van het Verbond van Verzekeraars. Op de verwerking van persoonsgegevens die aan de Insurance Academy worden verstrekt is daarom de privacyverklaring van het Verbond van Verzekeraars van toepassing. Artikel 5 van die verklaring handelt specifiek over gegevens die worden verstrekt in het kader van deelname aan een activiteit of bijeenkomst van het Verbond (de Insurance Academy).

Heb je nog vragen? We helpen je graag!

Hilda Bloembergen Opleidingsadviseur