8 december 2026
Sleutelfunctionarissen in de verzekeringssector
De ontwikkelingen op het gebied van kunstmatige intelligentie, informatieveiligheid en duurzaamheid hebben grote invloed op de bedrijfsvoering en governance van verzekeraars. Voor sleutelfunctionarissen betekent dit dat zij niet alleen zicht moeten houden op risico’s en naleving, maar hun organisatie ook tijdig moeten adviseren over nieuwe kansen, kwetsbaarheden en verwachtingen van de toezichthouder.
Tijdens deze opleiding bespreken we hoe je AI verantwoord inzet binnen compliance, risk en audit en hoe je omgaat met vraagstukken zoals Shadow AI en AI-governance. Daarnaast krijg je handvatten om je rol als onafhankelijk strategisch partner verder te versterken. En tot slot gaan we in op actuele cyberdreigingen en de bijdrage die sleutelfunctionarissen kunnen leveren aan de cyberweerbaarheid van hun organisatie.
Deze opleiding wordt georganiseerd voor sleutelfunctionarissen van leden van het Verbond van Verzekeraars, waaronder functionarissen die werkzaam zijn binnen compliance, risicomanagement en interne audit.
De opleiding is ook relevant voor andere professionals die vanuit een onafhankelijke, toezichthoudende of adviserende rol betrokken zijn bij governance, kunstmatige intelligentie en informatieveiligheid binnen een verzekeraar.
Na het volgen van deze opleiding:
Tijdens dit programma komen de volgende onderwerpen aan bod.
AI:
De sleutelfunctionaris als strategisch partner:
Informatieveiligheid:
![]() |
Ronald van de Langenberg is oprichter én ‘chef de mission’ van het InAudit team. Deze registeraccountant heeft één doel: Verzekeraars, pensioenfondsen en andere instellingen op een deskundige manier verder helpen met interne audit, finance en riskmanagement. Ronald deelt graag zijn ervaring en parate kennis op gebied van Solvency II & IFRS17 met u. Ook als trainer kunt u op hem rekenen. |
![]() |
Compliance professional René Bijzet CCP vult sinds januari 2016 de uitbestede compliance functie van diverse verzekeraars in. Daarnaast is hij actief op gebied van ondersteuning bij financial reporting en risk management. René vertaalt complexe materie in eenvoudige oplossingen. |
Meld je aan met jouw persoonlijke werkmailadres. Zo kunnen wij beoordelen welke kosten verbonden zijn aan jouw deelname.
Kosten voor leden van Verbond van Verzekeraars: € 420,- (0% btw), inclusief lunch
Kosten voor andere geïnteresseerden: € 550,- (0% btw), inclusief lunch
Na het volgen van de opleiding ontvang je een certificaat van deelname. Dit certificaat kan onderdeel zijn van eigen maatschappijprogramma’s op het gebied van Permanent Actueel (PA).