Skip to Content

Nieuws

20 juli 2026

Onverzekerdheid: hoe groot is het probleem?

“Het enige goede is dat ik nog leef!” Mohamed verloor al zijn spullen door waterschade na een brand bij zijn buren. Hij was niet verzekerd. Tijdens het VIP Congres 2026, dat deze zomer in Leusden plaatsvond, trapte Patricia Swienink haar kennissessie af met het indringende filmpje van Mohamed. “Hier gaat het dus om als we het hebben over onverzekerdheid", aldus Swienink. 

Lees meer

Uitgelicht

Jos Baeten: "Ik ben van nature heel nieuwsgierig"

Na een indrukwekkende loopbaan heeft Jos Baeten afscheid genomen van het Verbond van Verzekeraars. In een persoonlijk interview vertelt hij openhartig over zijn passie voor fotografie, die al op jonge leeftijd ontstond met een oude Kodak-camera. Daarnaast komt zijn liefde voor het maken en restaureren van meubels aan bod. En hij vertelt over leiderschap, bescheidenheid, samenwerken en het belang van verbinding. Waarom kijkt hij met zoveel trots terug op zijn jaren bij het Verbond? En waarom moest hij op het nippertje toch nog zijn ongelijk toegeven?

Lees het volledige portret

Ron Keller: "Er hangt een donkere wolk boven de wereld"

De wereldorde verschuift in hoog tempo en de gevolgen zijn overal voelbaar. Van handelsoorlogen en geopolitieke spanningen tot economische onzekerheid en nieuwe risico's voor bedrijven en verzekeraars. Volgens oud-diplomaat en macro-econoom Ron Keller is dit geen tijdelijke crisis. Integendeel. 
In een uitgebreid interview vertelt hij over zijn ontmoetingen met Vladimir Poetin, de opkomst van China, de strategische keuzes van de Verenigde Staten en de kwetsbare positie van Europa. Zijn boodschap is helder: "als je wilt weten wat je moet doen, moet je eerst begrijpen wat er was."

Lees ons interview