Skip to Content

Nieuws

22 september 2026

IUMI komt met checklist voor welzijn bemanning

Vermoeidheid, slechte werkomstandigheden en onvoldoende opleiding van bemanningsleden kunnen de kans op incidenten en schade op zee vergroten. Het welzijn van bemanningen krijgt daarom steeds meer aandacht van maritieme verzekeraars. IUMI komt daarom met een nieuwe checklist waarmee verzekeraars deze risico’s bij klanten beter in kaart kunnen brengen.

Lees meer

Uitgelicht

Peter Vandermeersch keynote Communicatiemiddag 2026

Hoe bouw je aan vertrouwen als een fout je reputatie onder druk zet? Tijdens de Communicatiemiddag op 27 oktober deelt journalist en voormalig NRC-hoofdredacteur Peter Vandermeersch zijn eigen ervaring met AI-gegenereerde fictieve citaten. Een openhartig verhaal over verantwoordelijkheid, reputatie en regie nemen.
Deelname is vooral interessant voor communicatieprofessionals in de brede zin van het woord, waaronder communicatieadviseurs, woordvoerders, reputatie- en public affairs specialisten, marketing- en contentspecialisten en social mediamanagers.

Reserveer nu jouw plek!

Ron Keller: "Er hangt een donkere wolk boven de wereld"

De wereldorde verschuift in hoog tempo en de gevolgen zijn overal voelbaar. Van handelsoorlogen en geopolitieke spanningen tot economische onzekerheid en nieuwe risico's voor bedrijven en verzekeraars. Volgens oud-diplomaat en macro-econoom Ron Keller is dit geen tijdelijke crisis. Integendeel. 
In een uitgebreid interview vertelt hij over zijn ontmoetingen met Vladimir Poetin, de opkomst van China, de strategische keuzes van de Verenigde Staten en de kwetsbare positie van Europa. Zijn boodschap is helder: "als je wilt weten wat je moet doen, moet je eerst begrijpen wat er was."

Lees ons interview