Skip to Content

De aanleiding voor het CPRN is de evaluatie van de eerdere inzet van Stichting Salvage (die namens verzekeraars eerste hulp biedt na schade), reconditioneringsbedrijven en verzekeraars. Er is onder andere geput uit evaluaties na grootschalige calamiteiten zoals de vuurwerkramp in Enschede en de watersnood in Limburg.

Draaiboek Coördinatie bij grootschalige calamiteiten brandverzekeringen

Het CPRN treedt in werking als het Draaiboek Coördinatie bij grootschalige calamiteiten brandverzekeringen van het Verbond van Verzekeraars wordt geactiveerd. Dat draaiboek beschrijft hoe de coördinatie vanuit Stichting Salvage bij grootschalige calamiteiten verloopt op operationeel en bestuurlijk niveau.

De activatie van het CPRN moet vervolgens zorgen voor een snelle, gecoördineerde en effectieve inzet van reconditioneringsbedrijven die schadebeperkende maatregelen nemen om vervolgschade zoveel mogelijk te voorkomen. Voorbeelden hiervan zijn op grote schaal water zuigen, drogen en resten opruimen. Dit met het doel om uiteindelijk zo snel mogelijk een stabiele situatie te creëren.

Werkwijze CPRN

Binnen het CPRN coördineert Stichting Salvage namens verzekeraars de inzet van reconditioneringsbedrijven. Dat doet de stichting door het opstellen van een situatierapport met daarin onder andere en het zogenoemde ‘schadebeeld’. Dat vormt de basis voor de concrete opdracht aan de CPRN-manager, een specialist die afkomstig is van een bij Schoonmakend Nederland aangesloten bedrijf. Als het plan in werking treedt, heeft deze manager bedrijfsoverstijgend de leiding over personeel, materieel en middelen. En roept de deelnemende bedrijven op tot het aanleveren van de benodigde reconditioneringscapaciteit.

Vervolgschade zoveel mogelijk voorkomen

Met deze samenwerking willen de drie partijen de schadebeperkende maatregelen door 
reconditioneringsbedrijven sneller en efficiënter organiseren. Het CPRN geeft daarbij praktisch invulling aan de reconditioneringsbehoefte. Er is één aanspreekpunt, overbodige inzet wordt voorkomen en er is een gecoördineerde overdracht aan verzekeraars als startsein voor de schadeafhandeling. Dat alles draagt bij aan rust en stabiliteit in de periode tussen noodhulp en herstel. Voor gedupeerden, hulpdiensten én de samenleving als geheel.

Bertran Hallink, programma- en ketenregisseur Stichting Salvage:

“Bij grootschalige schade is goede afstemming cruciaal. Met het CPRN versterken we de samenwerking en zorgen we ervoor dat capaciteit doelgericht kan worden ingezet op het moment dat dit het hardst nodig is.”

Geeke Feiter, directeur Schade Verbond van Verzekeraars:

“Voor verzekeraars is het belangrijk dat na een calamiteit snel passende maatregelen worden genomen om schade te beperken en herstel mogelijk te maken. Dit is een belangrijke stap in die gezamenlijke voorbereiding.”

Ilse Mariën, manager Platformen & Accountmanagement Schoonmakend Nederland:

“Met deze intentieverklaring zetten we een belangrijke stap in het gezamenlijk 
organiseren van slagkracht bij grote calamiteiten. Juist in situaties waarin snelheid en coördinatie essentieel zijn, is het van groot belang dat de sector goed voorbereid is en partijen elkaar snel weten te vinden.”