Skip to Content

Data analytics: projecten

Op deze pagina is ook content beschikbaar exclusief voor leden Log in voor toegang of vraag account aan.
Datascience 2 Shutterstock 2059273151

Datamiddag 2023

  • 5-10-2023
  • Event
  • Vakkennis

Extra info bekijken

Sommige dashboards staan op het besloten deel van de website. Vraag hiervoor een gastaccount aan.

Samenwerken? Bel/mail ons

Miranda Graftdijk, manager Data & Dienstverlening
dac@verzekeraars.nl 

Bij het Data Analytics Centre (DAC) van het Verbond van Verzekeraars werken ervaren data-analisten met brede kennis over de sector, onderzoeksmethoden, analysetechnieken en dashboarding. Wij verrichten onderzoek voor verzekeraars en andere belanghebbenden. Op deze pagina krijg je een goed beeld van onze dataprojecten. 

Samenwerking?

  • Werk je met data en denk je dat een samenwerking met het Verbond van Verzekeraars nog betere informatie kan opleveren? 
  • Heb je een data-vraagstuk en vormen verzekeraars of kennis over schade en risico’s daar een belangrijke bron bij?
  • Ben je verzekeraar en wil je gegevens benchmarken of loop je rond met een datavraagstuk?

Bel of mail ons dan snel!

 

Reisadviestool – december 2020

In de zomer van 2020 gaven leden aan dat zij behoefte hadden aan een centrale plek waar de steeds wijzigende reisadviezen per land worden bijgehouden. Het Data Analytics Centre heeft daarop deze tool ontwikkeld. 

Reisverzekeraars en andere belanghebbenden kunnen hier de historie van reisadviezen inzien. Overzichtelijk gepresenteerd in een landkaart, geeft de Reisadviestool de historie weer van de reisadviezen van het ministerie van Buitenlandse Zaken.
De informatie in de tool komt van hun website www.nederlandwereldwijd.nl.

Branden

Risicomonitor Stalbranden - april 2022

Bekijk hier cijfers over stalbranden, waaronder over locaties en oorzaken.

Risicomonitor Bedrijfsbranden - juni 2021

Bekijk hier cijfers over het aantal claims per dag, per locatie en per periode.

Risicomonitor Woningbranden - oktober 2021

Bekijk de Risicomonitor Woningbranden.

Overig

Risicomonitor Woninginbraken - juli 2019

Aan de hand van schadeclaims kunnen verzekeraars in kaart brengen waar en wanneer er woninginbraken plaatsvinden. Op basis van die informatie kunnen zij preventietips op maat geven en proberen woningveiligheid op allerlei manieren te stimuleren.
Bekijk onze gegevens over inbraakclaims.

Dashboard omgeving (account vereist)

Naast de publieke dasboards en monitoren zoals in de teksten hierboven toegelicht, hebben wij ook dashboards waarvoor je toegang kan hebben gekregen. Denk bijvoorbeeld aan dashboards over de statistieken die wij publiceren of over Directe Schadeafhandeling (DSA).
Deze dashboards zijn te vinden in de externe dashboard omgeving.

Let op! Voor deze omgeving heb je een account nodig om in te loggen.

Laatst gewijzigd op: 18-10-2022