Skip to Content

Tijdens de Datamiddag van het Verbond neemt professor Katrien Antonio (KU Leuven en UvA) in haar keynote bezoekers mee in de nieuwste ontwikkelingen op het snijvlak van actuariële wetenschappen en data science. Aan de hand van onder meer fijnmazige geografische data laat ze zien welke mogelijkheden nieuwe technieken verzekeraars bieden én welke keuzes daarbij horen.

Nieuwe en veranderende risico’s

Antonio besteedt tijdens haar keynote daarnaast aandacht aan nieuwe en veranderende risico’s, zoals klimaatgerelateerde risico’s. Omdat daarvoor vaak minder historische gegevens beschikbaar zijn, wordt scenariodenken uiteraard belangrijker.

Over Katrien Antonio

Katrien Antonio is gewoon hoogleraar actuariële wetenschappen aan KU Leuven en deeltijds hoogleraar Insurance Data Science aan de Universiteit van Amsterdam. Haar onderzoek richt zich op de toepassing van data science binnen verzekeringen, onder meer bij premiebepaling, risicomodellering en het ramen van toekomstige schadeverplichtingen.

Tekst: Christel Dieleman, foto: Ivar Pel. 

Over de Datamiddag    

De Datamiddag van het Verbond vindt plaats op 6 oktober bij het Verbond van Verzekeraars in Den Haag. Dit jaar staat data science in de verzekeringspraktijk centraal. AI, actuariële modellen, explainable pricing, causal inference en de AI Act komen aan bod in een programma vol inspirerende praktijkvoorbeelden, actuele inzichten en concrete toepassingen.